אביאל פלינט

שותף

אביאל עומד בראש מחלקת הליטיגציה (במשותף) במשרד יוסי לוי ושות'.

אביאל אשר החל את דרכו במשרדנו כמתמחה במחלקת הליטיגציה, עסק בכל שנות פעילותו כעורך דין בליטיגציה על סוגיה השונים, לרבות ליטיגציה מסחרית, מנהלית ותובענות ייצוגיות. במסגרת עבודתו מייצג אביאל מגוון רב של לקוחות המשרד מתחומי התעשייה, המסחר, הקמעונאות, התחבורה, התשתיות, התקשורת, הנדל"ן, ההיי-טק וכד'.

לאורך השנים, היה מעורב אביאל בהליכים משפטיים מורכבים ביותר ומגוונים בכל הערכאות המשפטיות והמעין-שיפוטיות וצבר ניסיון רב במאות רבות של הופעות בפני הערכאות השונות. בעיקר – בבתי המשפט המחוזיים ובית המשפט העליון בתביעות משפטיות מורכבות, עתירות מנהליות, עתירות לבג"צ, תובענות ייצוגיות, בוררויות עסקיות, ערעורים אזרחיים, הליכי גישור ועוד.

על הלקוחות אותם מייצג אביאל נמנים גופים ציבוריים גדולים במשק כקבוצת General Electric, קבוצת Alstom, קבוצת LG, Bombardier, קבוצת פרטנר, קבוצת אלקו-אלקטרה, אלקו-התק"ש, סופרבוס, רשות שדות התעופה בישראל, חברת נתיבי ישראל וכן הלאה.

ההליכים המשמעותיים בהם ייצג אביאל כוללים בין השאר:
ייצוג חברת ג'נרל אלקטריק בתביעה בסך 4 מיליארד ₪ שהוגשה על ידי חברת החשמל לישראל בגין טענות אודות השתייכות לקרטל עולמי בתחום ה-GIS, וכן גם בתובענה ייצוגית בסך של 2.5 מיליארד ₪ שהוגשה באותו נושא;
ייצוג חברת בזק בינלאומי בתובענה ייצוגית בסך 2 מיליארד ₪, בקשר לטענות אודות הטעיית לקוחות בנוגע לחיוג בשיחות טלפון בינלאומיות;
ייצוג חברת פרטנר תקשורת בתובענה ייצוגית בסך 13 מיליארד ₪, בקשר עם טענות בדבר חברות בקרטל בתחום השיחות הבינלאומיות;
ייצוג חברת נתיבי ישראל בתביעה בסך 147 מיליון ₪, שהוגשה על ידי הקבלן בפרויקט תשתית לאומית;
ייצוג רשות שדות התעופה בתביעות בסך מצטבר של מאות מיליוני ₪ בגין פרויקט נתב"ג 2000;
ייצוג חברת HP ישראל בעתירה מנהלית במכרז בקשר עם מיזם תעודות הזהות הביומטריות (מוערכת בכ-250 מיליון ש"ח), וכן בתביעה בסך 50 מיליון ₪ שהוגשה על ידי המציע השני באותו מכרז.

אביאל הוא מחבר הספר "תובענות ייצוגיות" (יחד עם ד"ר חגי ויניצקי), אשר פורסם בשנת 2017. הספר כולל סקירה מקיפה של נושא התובענות הייצוגיות, הן בארץ והן בהקשר הבינלאומי. נכון להיום, צוטט הספר במספר רב של פסקי דין והחלטות, לרבות בתקדימים חשובים של בית המשפט העליון בתחום התובענות הייצוגיות.

צור קשר

avielf@ljlaw.co.il

054-2815020

Vcard

השכלה

תואר ראשון במשפטים (בהצטיינות יתרה), מכללת שערי משפט, 2008